2. Gün İftar Menüsü
Tavuk suyu çorbasını sağlık için içebilirsiniz, bu akşam şöyle güzel bir çorba içelim diyerek içebilirsiniz, çocuklar büyürken gelişimlerine destek olsun diye yapabilirsiniz. Şifa kaynağı Tavuk suyu çorbası 2. Günü akşam menüsünün başlangıcında yer alıyor.


Enginarı hiç bu halde denediniz mi?.. Enginar inanılmaz faydaları olan bir sebze, Ege bölgesine özel bir lezzet, başka bölgelerde de yetişiyor tabi ki de Çünkü Ege bölgesinde olduğu kadar Akdeniz bölgesine de ait bir sebzedir. Faydalarını saymakla bitiremeyiz ancak en bilinen özelliği ile Karaciğerle inanılmaz iyi anlaşıyorlar, karaciğerin en yakın dostu. Bu haliyle bir çoğunuzun denemediğini tahmin edebiliyorum, çünkü bu tarifi biz bulduk. Enginar çanaklarının içerisine normal enginar dolmasında olduğu gibi dolduruyoruz, ve üzerini asma yapraklarıyla sarıyoruz bu şekilde pişen Enginar dolmamızın inanın tadına doyum olmuyor. Afiyet olsun..


Arnavutların ülkemize getirdikleri en iyi şeylerden biri de Arnavut Ciğeri. Sumaklı soğan ve Limon eşliğinde inanılmaz keyifli bir akşam yemeğinde sofranızda bulunması sizi daha da keyiflendirecek.


Cacık dediğin, kuru olur, cacık dediğin sarımsaklı olur, cacık dediğin zeytinyağıyla buluşmalı, cacık dediğin nanesiz olur mu?.. Sizin canınız nasıl isterse bizce cacık öyle olur. Bizim tercihimiz suyla çok haşır neşir olmamış olanı, içinde salatalık bol olanı, sarımsaklı üzerinde hafif nane ve birkaç damla zeytinyağlı olanıdır. Ama bu bize göre.. Siz dilediğiniz gibi olan cacığı sofranızdan eksik etmeyin. Afiyet Olsun..


Gavurdağ salatası, kaşık salatasına ceviz ilave edin ve nar ekşisiyle süsleyin. İşte karşınızda Gavurdağ Salatası.. Afiyet Olsun..


Kemalpaşa Tatlısının tarifine Tatlılar sekmesinden bakabilirsiniz.. Bu akşam da şöyle üzeri kaymaklı, dilerseniz tahin ve ceviz eşliğinde bir Kemalpaşa tatlısı sofranızda bir kenarda dursun.. Yer kalırsa hemen yemekten sonra, yer kalmazsa biraz dinlenin içeceğiniz bol köpüklü Türk kahvesinin üzerine sizi bir köşede beklesin.. Afiyet Olsun..

6 views0 comments

Recent Posts

See All